AliExpress oferta towarów

AliExpress oferta towarów

AliExpress – zakupy w Chinach z oszałamiającą ofertą towarów

Chiński sklep internetowy AliExpress należy do najtańszych sposobów zakupu towarów w Chinach. Działa na tej samej zasadzie co polskie Allegro, słynne Ebay lub Alibaba. Wykorzystuje wiele małych dostawców, dzięki którym można w tym sklepie kupić praktycznie jakikolwiek towar – elektronikę, zabawki, odzież, ale też sprzęt sportowy lub narzędzia dla prawdziwych majsterkowiczów. Oferta towarów na stronach AliExpress jest po prostu zadziwiająca. Na pewno każdy wybierze coś dla siebie!

Popatrz na największy wybór towarów na AliExpress

AliExpress umie po polsku, ale tylko maszynowo

Zakupy na AliExpress są prostsze, dzięki możliwości przełączenia języka witryny na polski. Tłumaczeniem zajmuje się Tłumacz Google, którego tłumaczenia nie zawsze są idealne, ale na pewno to tłumaczenie pomoże Ci zorientować się w tej stronie internetowej. Oferta produktów na AliExpress wyświetla się albo w postaci oferty katalogowej, albo możesz skorzystać z bezpośredniego wyszukiwania towarów. Należy jednak pamiętać, że wyszukiwanie towarów musi przebiegać za pomocą nazw angielskich.

ustawienia języka polskiego na AliExpress

ustawienia języka polskiego na AliExpress

Film instruktażowy przedstawiający sposób ustawienia języka polskiego na AliExpress

Jak widać, jest to naprawdę proste. Język polski można ustawić w ciągu kilku sekund. Wierzę, że dzięki tej krótkiej instrukcji zakupy na AliExpress.com będą prostsze i bardziej dostępne.

Zakupy przez AliExpress – dwie ważne zasady

Przy wyborze towaru należy pamiętać o dwóch ważnych rzeczach. Jeśli chcesz kupować te najtańsze towary chińskie, musisz wybrać „Free Shipping“ i „1 piece only“. Będą oferowane Ci produkty, które mają darmową dostawę i równocześnie kupujesz tylko 1 sztukę (ewentualnie parę) danego rodzaju towaru. Więcej informacji podajemy w osobnym artykule.

Jak kupować na AliExpress

Równie ważne jest śledzenie ocen sprzedającego i danego towaru. Jeżeli nie sprawia wrażenie zaufanego, to polecamy nie kupować ów produkt. Raczej poszukaj innego sprzedawcę lub towaru nawet w wyższej cenie. AliExpress oferuje też gwarancję zwrotu pieniędzy.

Sposoby dostawy i płatności na AliExpress

Po wyborze towaru należy wybrać sposób dostawy. Najpowszechniej i najczęściej stosowaną metodą jest DHL. Firma ta jest szybsza niż China Post Air Mail. Towar z AliExpress zazwyczaj dociera w ciągu 1 miesiąca. Wybierając DHL, może to być wcześniej (w ciągu 1 tygodnia). Oba sposoby dostawy oferują klientom możliwość śledzenia przesyłek. W przypadku China Post Air Mail spotkasz się z pojęciem China Post Tracking, tak nazywa się ów system śledzenia przesyłek, w przypadku DHL chodzi o DHL Express Tracking.

Wszystkie sposoby dostawy i płatności na AliExpress

AliExpress nie oferuje płatności przez system PayPal, który obecnie jest bardzo popularny, są z tym systemem bowiem związane opłaty za wymiany walut. Odpowiednią alternatywą jest płatność za pomocą karty płatniczej, wspierane są te najbardziej rozpowszechnione. W naszym wstępnym artykule ostrzegaliśmy przed tą możliwością i teraz też ostrzegamy – najbardziej opłaca się posiadać kartę kredytową z limitem. W ten sposób zwiększa się bezpieczeństwo karty i zapobiega się jej nadużyciu.

Dużą zaletą jest fakt, że pieniądze bezpośrednio nie otrzyma sprzedawca, ale najpierw AliExpress. W momencie, kiedy potwierdzisz, że towar jest w porządku u Ciebie w domu, to dopiero wtedy sprzedawca otrzyma pieniądze.

Do dyspozycji jest też zwykły przelew bankowy, ale ten zazwyczaj trwa 3-4 dni, więc należy spodziewać się opóźnień. Ewentualnie można jeszcze wykorzystać usługę Escrow – płatność wysyłana bezpośrednio na konto firmy AliExpress. AliExpress potem wysyła płatność sprzedawcy.

Zalety sklepu internetowego AliExpress

  • Ogromny wybór towarów różnego rodzaju
  • AliExpressjest w języku polskim, ale chodzi o tłumaczenie maszynowe
  • Darmowa dostawa (Free Shipping)
  • Bezkonkurencyjnie niskie ceny
  • W ciągu roku są dni, kiedy są oferowane zniżki na większość towarów
  • Oceny użytkowników i produktów

Wszystkie artykuły na temat AliExpress

Facebookmail