AliExpress recenzja – największy chiński sklep internetowy

AliExpress recenzja – największy chiński sklep internetowy

Chyba każdy chce kupować jak najtaniej. I właśnie na AliExpress.com możesz kupować naprawdę w bardzo niskich cenach. Nigdy nie słyszałeś o tym sklepie internetowym? To polecamy przeczytać całą recenzję na AliExpress, gdzie dowiesz się wady, zalety i inne ciekawe informacje.

Kupuj tanio na AliExpress

Kto stoi za AliExpress.com i dlaczego warto tam kupować?

AliExpress.com to chiński sklep internetowy. Chodzi o usługę Alibaba.com, która oferuje towary różnych chińskich dostawców.

Zakupy za pośrednictwem tego sklepu internetowego stały się bardzo popularne albo dzięki niskim cenom, albo darmowej dostawie. Darmową dostawę oferuje przez 90% sprzedawców.

W sklepie AliExpress można znaleźć niemal wszystko, oferta towarów i liczba sprzedawców jest naprawdę duża. Jest tutaj dostępnych kilka milionów sztuk!

Metody płatności na AliExpress

Na AliExpress można płacić różnymi sposobami. Najkorzystniejsza i najlepsza jest oczywiście płatność internetowa za pomocą karty kredytowej. Jest zatem konieczne mieć do dyspozycji kartę kredytową i autoryzowane płatności online w swoim banku. Więcej informacji na temat metod płatności można znaleźć w artykule AliExpress – metody płatności.

AliExpress metody płatności

Dlaczego kupować na AliExpress

Do głównych zalet, jak już wcześniej wspominałem, należą niskie ceny i darmowa dostawa. Trzeba też wspomnieć naprawdę duży wybór towarów. Do zalet zaliczamy również dobrą ochronę kupujących, nie musisz martwić się, że zostaniesz okradziony.

Złożysz zamówienie, zapłacisz, ale pieniądze otrzymuje najpierw portal AliExpress, który jest niezawodny. Kiedy otrzymasz przesyłkę, potwierdzisz, że towar przejąłeś i że jest w porządku. Dopiero wtedy pieniądze otrzyma sprzedawca.

Ta zasada, wraz z oceną sprzedawców napisaną przez użytkowników, gwarantuje wielkie wysiłki ze strony dostawców towarów w celu bezproblemowego przebiegu zakupu.

Braki sklepu AliExpress

Do wad można zaliczyć dłuższy okres dostawy. Zazwyczaj bywa to 14 dni aż miesiąc. Dostawa jest owszem darmowa, to nieco kompensuje nam ów czas dostawy. Mamy możliwość zapłacić za szybszą dostawę, ale kwoty te znajdują się w dziesiątkach dolarów, jeśli więc nie chodzi o jakieś drogie czy też duże towary, to nie opłaca się to.

Jeszcze niższe ceny!

Następną zaletą AliExpress jest, że kupującym wyświetlane są tzw. SuperDeals (Super oferty). Są tutaj pokazane te najlepsze oferty różnych przedsiębiorców, zazwyczaj towary objęte są rabatem.

Nákup přes Aliexpress

Zakupy na Aliexpress

Inną możliwością dotyczącą tego, w jaki sposób zyskać jeszcze lepsze ceny, jest Wish List – dosłownie oznacza to lista życzeń. Jeśli towar dodasz do listy, to będziesz otrzymywał wiadomości e-mail, kiedy dojdzie do zmiany ceny. Na AliExpress stosunkowo często dochodzi do zmian cen, czasami więc polecamy poczekać.

Nakupování na Aliexpress

Kupowanie na Aliexpress

Innym sposobem, jak zyskać lepszą cenę towaru, jest zaczekać na wyprzedaż. Bywają kilkakrotnie w roku, zazwyczaj tylko parę godzin, ale towar jest tańszy aż o dziesiątki procent (90% promocje). Chodzi o wyprzedaże takie jak „Black Friday”, „Back To School“ lub „Cyber Monday”.

Ogólnie oceniłbym AliExpress pozytywnie. Zaczyna być bardzo popularnym sklepem internetowym z kupującymi z całego świata. Moje osobiste doświadczenia z AliEpress są tylko pozytywne, oferuje bowiem niskie ceny, darmową dostawę i naprawdę duży wybór produktów.

Doświadczenia z zakupami na AliExpress (przygotowuje się do)

Jeśli chcesz spróbować zrobić zakupy w sklepie AliExpress, to popatrz na tę AliExpress instrukcję.

Wszystkie artykuły na temat AliExpress

Facebookmail