Czarny Piątek (Black Friday) – wyprzedaż rozpoczyna się – 25.11.2016

Czarny Piątek (Black Friday) – wyprzedaż rozpoczyna się – 25.11.2016

Černý pátek - black friday

Dla większości z nas okres Zaduszek i Halloweenu oznacza okres spokoju i przygotowań do zbliżającej się zimy. W Stanach Zjednoczonych okres ten łączy się z Thanksgiving Day, czyli z Dniem Dziękczynienia. Historia tej tradycji sięga pierwszej połowy XVII wieku, od kiedy się obchodzi. Święto to obchodzone jest co roku w czwarty czwartek listopada.

Nie jest to owszem tylko święto. Dla dużej ilości Amerykanów okres ten połączony jest przede wszystkim z Czarnym Piątkiem (z angielskiego „Black Friday“), który następuje tuż po czwartku Dnia Dziękczynienia. O co chodzi? Czarny Piątek to wielki dzień dla wszystkich przedsiębiorców i miłośników zakupów dochodzi bowiem do dużych wyprzedaży połączonych z ogromnymi promocjami.

Popatrz na promocje w Czarny Piątek na AliExpress

Ogromne, ale ograniczone czasowo promocje w Czarny Piątek

Czarny Piątek z biegiem czasu rozprzestrzenił się w innych częściach świata, gdzie coraz częściej jest obchodzony. Stał się wielkim hitem również wśród chińskich przedsiębiorców, którzy na ten dzień przygotowują się już kilka tygodni wcześniej. Zazwyczaj chodzi o oferty ograniczone czasowo, zniżki sięgają nawet 90%.

Większość przedsiębiorców z okazji Czarnego Piątku zrobi sobie specjalną kategorię na swojej stronie internetowej, gdzie w tabelach widać, ile czasu pozostało jeszcze do końca oferowanej zniżki. Jeśli masz w planu zrobić większe zakupy w Chinach, to ten dzień, wraz z cybernetycznym poniedziałkiem (tuż po weekendzie, po Czarnym Piątku, promocje dotyczą elektroniki) jest idealnym rozwiązaniem.

Czarny Piątek (Black Friday)

Czarny Piątek (Black Friday)

Szczere mówiąc, nie jest zupełnie wygodne kupować w ten sposób podarunki pod choinkę, ponieważ chińskie firmy transportowe są w te dni bardzo zajęte, nie masz więc pewności, czy zdążą dostarczyć Ci przesyłkę w ciągu miesiąca. Oczywiście mówimy o okresach dostawy w przypadku darmowej dostawy. Jeśli będziesz korzystać z usług np. DHL, to nie powinno dochodzić do opóźnień. Można jednak powiedzieć, że cca 80% towarów dostarczanych jest do Świąt Bożego Narodzenia.

Jak śledzić przesyłki z Chin

Czarny Piątek można wykorzystać na przykład w chińskim internetowym targowisku AliExpress, które w tych dniach oferuje towar ze znacznymi rabatami, dzięki którym możesz zaoszczędzić więcej niż 80% z ceny produktów.

Kolejnym sklepem internetowym, który też prawidłowo włącza się do owych promocji, jest sklep internetowy TinyDeal, w którym można wykorzystać cybernetycznego tygodnia połączonego z niesamowitymi promocjami. W ofercie są promocje nawet do 85%!

Gdzie kupować w Czarny Piątek?

Tę ulubioną formę wyprzedaży wziął ze Stanów Zjednoczonych już niemal cały świat, więc rabaty tego rodzaju można znaleźć też u niektórych polskich sprzedawców. W każdym razie wysokość promocji i różnorodność towarów nie znajdziemy nigdzie indziej niż w chińskich sklepach internetowych. Zaletą jest, że owo wabienie ludzi działa tak dobrze, że można go znaleźć naprawdę we wszystkich większych sklepach. Wystarczy tylko zbadać ofertę polecanych sklepów i wybrać sobie:

Wszystkie te sklepy oferują promocje w Czarny Piątek

Po Czarnym Piątku następuje Cybernetyczny Poniedziałek

Cybernetyczny poniedziałek to dzień podobny do Czarnego Piątku, jest to identyczne wydarzenie, ale wymyśliły go sklepy internetowe, które tak samo jak ich konkurenci mogą swoim klientom oferować szeroką ofertę promocji i korzyści.

Kybernetické pondělí

Skorzystać można z bardzo tanich tabletów za 39.99 dolarów lub znacznych rabatów dotyczących telefonów komórkowych, które obowiązują cały listopad. Nie wahaj się i odwiedź jeden z chińskich sklepów internetowych i też uzyskaj jedną z wiele ciekawych promocji.

Cybernetyczny Poniedziałek – cyber monday (przygotowuje się do)

 

Facebookmail