Jak i gdzie kupować z Chin

Jak i gdzie kupować z Chin

Zakup tanich towarów z Chin w sposób łatwy i szybki

Zakupy w Chinach stają się bardzo popularne. Liczba kupujących ciągle wzrasta i nie tylko z powodu ceny, która bywa znacznie niższa w porównaniu z cenami krajowymi, chodzi też o zwiększającą się jakość i prostotę. Może ktoś nie będzie się z tym zgadzał, ale Chiny są mocarstwem. Chiny produkują wszystkoubraniaelektronikę, samochody itd. Jeśli spojrzysz na produkty znajdujące się wokół Ciebie, to na pewno znajdziesz Made in China. Więc po co płacić za to samo aż kilkuset tysięcy złotych i tylko dlatego, że czekałeś na dzień, kiedy ów produkt pojawi się w sklepie polskim? Oprócz ceny kupna zapłacisz cło, VAT i oczywiście marżę danemu sklepu. Z tego powodu przedstawimy Wam prostą instrukcję dotyczącą właśnie tego, jak podczas zakupów z Chin zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Popatrz na największy wybór towarów na AliExpress

Internet – fenomen tysiąclecia rozwija import z Chin

Sprzedaż przez internet zyskuje na sile. Tylko w Polsce sprzedaż za pośrednictwem sklepów internetowych z roku na rok zwiększa się. Osiąga obroty w wysokości wiele miliardów złotych. W przyszłości będziemy praktycznie wszystko kupować już tylko przez internet. Sklepy internetowe działają w jednakowy sposób zarówno w Polsce, w Czechach, jak również w Niemcach, USA lub w Chinach. Przy imporcie towarów z Chin postępujesz w jednakowy sposób, jak robiąc zakupy w Polsce. Zakupy różnią się tylko kilkoma drobiazgami. W niniejszym artykule omówimy te różnice i podamy kilka wskazówek. Nie martw się, zakupy z Chin są naprawdę bardzo proste. Wkrótce też je polubisz.

Lista najlepszych sklepów chińskich

Jak kupować tanio z Chin?

1.   Warto znać języki obce

Duże sklepy internetowe są tłumaczone na różne języki świata (niektóre sklepy mogą być przetłumaczone też na język polski). Byś mógł zamawiać tani towar z Chin, powinieneś posługiwać się przynajmniej jednym z nich na poziomie komunikatywnym, czasami są wystarczające nawet podstawowe umiejętności. Musisz zyskać jak najwięcej informacji o produkcie, abyś wiedział, co zamawiasz. Jeśli opis produktu będziesz tłumaczyć za pomocą tłumacza internetowego, to możesz mieć problem, może bowiem zdarzyć się, że zamówisz zupełnie coś innego i nie warto wysyłać z powrotem przesyłki, ponieważ koszty dostawy czasami wynoszą nawet kilkaset złotych.

Jak ustawić język polski w AliExpress

Jeśli nie znasz żaden język obcy, na pewno masz kogoś w swoim otoczeniu, kto zna się na językach. Poproś go o pomoc, o przetłumaczenie potrzebnych informacji. Zakupy w Chinach są proste, trzeba jednak dotrzymywać parę podstawowych zasad i pierwszą z nich jest właśnie znajomość przynajmniej jednego z najczęściej używanych języków świata. Sprawdzaj uzyskane informacje i podczas zakupów ubrań z Chin nie zapomnij stwierdzić dokładne rozmiary, mogą one się bowiem różnić. Jeśli opis produktu w chińskim sklepie różni się od opisu oficjalnego, to polecamy nie kupować w danym sklepie internetowym.

2.   Bądź czujny i rób zakupy w sposób odpowiedzialny

Musisz myśleć o tym, że w Chinach obowiązują inne prawa niż w UE. Na przykład okres gwarancyjny na elektronikę wynosi tylko 12 miesięcy. W związku z tym możesz twierdzić, że w tym przypadku nie warto kupować w Chinach, nawet jeśli zaoszczędzisz tysiące. Chińczycy są jednak bardzo chętni i pomocni. Dotyczy to oczywiście sprawdzonych i słynnych sklepów internetowych. Jakość produktów z roku na rok poprawia się i zazwyczaj problemy techniczne mają produkty z innych państw. Nie polecamy jednak zamawiać z Chin jedzenie, obowiązują tam bowiem inne przepisy dotyczące higieny.

3.   Free Shipping – oszczędność kosztów za dostawę

Kiedy wybierzesz towar z Chin, który podoba Ci się, będziesz zastanawiać się nad sposobem dostawy. Aby uniknąć wysokich kosztów opłat pocztowych, polecamy skorzystać z możliwości „Free Shipping“ – darmowa dostawa. Musisz tylko liczyć z kilkutygodniową dostawą (zazwyczaj do miesiąca). W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet setki złotych, które będą niezwykle przydatne, zwłaszcza jeśli będziesz często zamawiać towar z Chin. Ponadto musimy ostrzec, że sposób dostawy „Free Shipping“ ma jedną wadę. Przesyłkę nie można śledzić.

4.   Sposoby płatności przy zakupach w Chinach – PayPal lub karta kredytowa

Przed każdym zakupem z Chin trzeba zastanowić się nad sposobem płatności. Dokonać płatności za pośrednictwem karty płatniczej poleca się tylko u sprawdzonych sklepów, ponieważ sklep internetowy w tym przypadku pozyskuje bardzo wrażliwe informacje o twojej osobie. Najbardziej rozpowszechnionym sposobem płatności przy zakupach w Chinach są portfele wirtualne takie jak PayPal. Większość wiarygodnych sklepów oferuje tę możliwość płatności. Pamiętaj o tym, że jeśli dokonasz płatności za pośrednictwem płatności zagranicznej w zwykłym przelewie bankowym, nie unikniesz stosunkowo dużym opłatom. PayPal jest bardziej wyrozumiały. Opłaty płaci się za dokonane transakcje i w odróżnieniu od karty płatniczej sklep internetowy zna tylko twój adres e-mail. Nigdy i nigdzie nie podawaj hasła do swojej skrzynki e-mail. Zdarza się bowiem, że PayPal wyśle wiadomość, że by doszło do zakończenia transakcji należy podać hasła. Chodzi o oszustwo, tę wiadomość na pewno nie wysyła PayPal.

Jeśli chcesz zapłacić towar z Chin, to możesz skorzystać również z wirtualnej karty płatniczej. Jej funkcjonalność ograniczona jest owszem tylko do płatności elektrycznej i trzeba ustawić limit.

5.   Reklamacja? Kupuj tylko w sprawdzonych sklepach

Jeśli zdarzy się, że musisz złożyć reklamację, to będziesz bardzo wdzięczny, że wybrałeś sprawdzony sklep internetowy. Z reguły bowiem reklamacja zostanie rozwiązana bez konieczności wysyłania towaru z powrotem (w zależności od rodzaju towaru). W ten sposób działają poważne sklepy internetowe w Chinach. Kilka sklepów internetowych w Chinach ma również polską obsługę klienta.

Jak reklamować towar na AliExpress

Gdzie kupować tanie produkty z Chin?

Na zakończenie podajemy listę sprawdzonych i polecanych sklepów internetowych, dzięki którym możesz zamawiać tanie produkty z Chin w sposób prosty, szybki i bez zbędnych zmartwień. Wiele z nich oferuje system wynagradzania, więc twój zakup może być jeszcze tańszy. Dołącz do milionów zadowolonych klientów.

Lista sprawdzonych sklepów chińskich

Facebookmail