Jak kupować z DealExtreme (DX.com)

Jak kupować z DealExtreme (DX.com)

Sklep internetowy DealExtreme (DX.com) jest od dawna znanym i lubianym chińskim sklepem internetowym ze stosunkowo tanią i łatwo dostępną elektroniką i gadżetami. Można tutaj znaleźć szeroką ofertę elektroniki, telefonów komórkowych, tabletów, ale też różnych akcesoriów do domu, modnych dodatków i zabawek dla dzieci. Jeśli należysz do IT entuzjastów, na pewno docenisz szeroką ofertę Raspberry Pi i podobnych DIY zabawek.

Podívejte se na nabídku zboží na DX.com

Tak samo jak LightInTheBoxDealExtreme jest ostatecznym sprzedawcą wszystkich towarów, nie musisz się więc bać oszustów, którzy mogą działać w targowiskach internetowych. Ponieważ ta strona internetowa codziennie odwiedzana jest przez 5 000 000 nowych użytkowników, operatorzy dbają też o klientelę europejską. W przypadku zakupu towarów o wyższej wartości, u których musisz płacić  VAT lub cło, możesz skorzystać z magazynu europejskiego DX.com, dzięki któremu ów towar otrzymasz bez płacenia tych opłat. Możliwość ta jest opłacalna, za wysłanie towaru z magazynu europejskiego zapłacisz kilka dolarów.

dx_jazyk

        Tak samo jak wiele innych zagranicznych sklepów internetowych, DX.com oferuje też język polski. Można go ustawić w górnej części tuż obok wyboru waluty.

Wspaniała kategoria na DX.com – wszystko po $0,99

Jeśli lubisz kupować drobiazgi i dodatki w bardzo korzystnych cenach, to na pewno docenisz ofertę $0.99, gdzie znajdziesz produkty z ceną do jednego dolara. Ta oferta nie dotyczy żadnych cudownych produktów, zazwyczaj chodzi o drobne akcesoria, torebki, złącze lub folie ochronne. W każdym razie są to ceny bezkonkurencyjne.

dx_dolar

Szybka dostawa DX.com cennych towarów

Następną ciekawą ofertą jest MPV 24h. Skrót MPV oznacza „Most Valuable Products“, czyli najcenniejsze produkty, gdzie masz gwarancję realizacji zamówienia do 24 godzin. Dla kupujących jest przygotowana zwężona i ograniczona oferta różnych rodzajów towarów. Oprócz zwykłych akcesoriów takich jak ładowarki do telefonów komórkowych, etui, baterie i słuchawki, można tutaj znaleźć też stosunkowo szeroką ofertę telefonów komórkowych i tabletów, u których ta szybka dostawa może się opłacać.

Wysyłanie z magazynu europejskiego

Jak już wyżej wspominałem, klientom europejskim jest do dyspozycji magazyn w Europie. Jeżeli wybierasz towar o wyższej wartości niż cena maksymalna, u której nie trzeba płacić podatek VAT lub jeśli wybierasz towar z sekcji MPV, to u danego towaru zobaczysz możliwości dostawy. Towar możesz otrzymać w sposób zwykły z Chin lub z Europy.

dx_ship

Jeśli wybierzesz wysyłanie z Europy, to automatycznie zostaniesz przekierowany do wtórnej strony DX.com, czyli do eud.dx.com. Na tej stronie są wyższe ceny produktów. Różnicę możesz porównać na obrazku: widzimy cenę DX obowiązującą podczas dostawy z Chin i cenę eud.dx.com podczas dostawy z Europy.

dx_cena1dx_cena2

 

 


Zakupy na DealExtreme (DX.com) krok po kroku


Registrace na DX.com

Pierwszym krokiem, robiąc zakupy z chińskich stron internetowych, jest rejestracja. Jest to obowiązkowe również w przypadku DX.com. Najpierw trzeba kliknąć w „Join Free”.

dx_join

Kliknięciem w ten link zostaniemy przekierowani na stronę rejestracyjną. Rejestracja trwa krótko i jest bardzo prosta. Trzeba tylko podać adres e-mail, za pomocą którego będziemy się logować. Następnie wpiszemy imię i nazwisko, hasło i ponownie hasło. W końcu opiszemy obrazek znajdujący się obok ostatniej części formularza i to wszystko. Następnie otrzymasz e-mail rejestracyjny, za pomocą którego potwierdzisz rejestrację. Inną możliwością jest rejestracja za pośrednictwem Facebooka, którą mogą docenić użytkownicy, którzy nie chcą tracić czasu rejestracją za pośrednictwem adresu e-mail.

dx_registr

Jeśli dokonamy rejestracji i odwiedzimy stronę innym razem, można w prosty sposób zalogować się, używając linku Logowanie.

Robimy zakupy na DX.com

Po pomyślnej rejestracji możemy robić zakupy. Mamy do dyspozycji szeroką ofertę elektroniki i dodatków, która w stronie głównej znajduje się w lewej kolumnie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, to możesz otrzymywać newsletter, dzięki któremu każdy miesiąc uzyskasz rabat w wysokości 3$. Wystarczy tylko podać adres e-mail i potwierdzić. Za rok możesz zaoszczędzić 36$, które na pewno warto wykorzystać do zakupów.

dx_sub

Kiedy podoba Ci się jakiś produkt, to po przejściu na stronę tego produktu od razu zobaczysz kilka ciekawych elementów. Obok nazwy znajduje się fioletowy napis MV produkty. Chodzi właśnie o owe Most Valuable Produkts, gdzie gwarantowany jest okres wysyłki. To między innymi potwierdza też następny fioletowy napis znajdujący się pod ceną, w którym też jest wymieniona darmowa dostawa do 24 godzin. Tuż pod dostawą można zauważyć wyżej omawiany wybór państwa, z którego towar zostanie przesłany.

dx_produkt

Jeśli chcesz znać więcej informacji na temat tego produktu, to trochę niżej masz tę możliwość. Bezpośrednio pod produktem zobaczysz przegląd danego towaru. Chodzi o reklamę w celu zaciekawienia klienta. Sprzedawca chce przedstawić zalety owego produktu. Jeśli chcesz znać szczegółowy opis produktu i jego specyfikację, kliknięciem we właściwy przycisk możesz przejść do tabeli z opisem.

dx_prehledJeśli chcesz kupować towar w dużych ilościach, to na pewno docenisz ofertę  „Kupić 3+“, dzięki której możesz zyskać korzystniejszą ofertę w zależności od całkowitej ilości. Przy zakupie 10 sztuk telefonu komórkowego na każdym z nich możesz zaoszczędzić około 20$. Ostatecznie może wynosić to więcej niż 200$.

Jeśli interesuje Cię jakość produktu i opinie klientów, którzy kupili już ów produkt, to polecamy popatrzyć na recenzje, gdzie znajdują się oceny słowne łącznie ze skalą gwiazdkową.

Oszczędzamy z DX.com

DX.com to sklep internetowy dużych możliwości, dlatego też oferuje nam różne możliwości dotyczące właśnie tego, w jaki sposób zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy. Jedną z tych możliwości jest Super Deals, gdzie znajdziemy korzystne oferty towarów po obniżonych cenach. Zazwyczaj chodzi o rabaty w wysokości około 20% – nawet takie zniżki mogą nam pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy.

dx_deals

Oprócz zwykłych zniżek można skorzystać też ze specjalnych kuponów rabatowych, dzięki którym możemy zyskać jeszcze większe zniżki. Jak można zauważyć, tutaj też mamy pokazany kupon oferujący zniżkę 5$ podczas zakupu towaru o wartości przynajmniej 40$. Nie chodzi o zbyt wysoką zniżkę, ale jeśli częściej będziemy kupować, to zaoszczędzonych cca 18 zł z biegiem czasu będzie tworzyć większą sumę.

Uwaga na dostawę u DX.com

Mówi się, że towar z Chin można wysłać darmowo, owszem nie dotyczy to przesyłek wysyłanych z magazynów europejskich. Jeśli popatrzymy na cenę jakiegoś produktu, to możemy zauważyć, że dostawa jest być może darmowa, ale tkwi w tym problem. Darmową dostawę można zyskać dopiero wtedy, jeśli zamówienie przekroczy 30$. Jeśli będziesz kupować na przykład telefon komórkowy lub tablet, na pewno nie będzie to problem.

Problem jednak może wystąpić w chwili, kiedy kupujemy tanie towary, na przykład etui do komórek lub słuchawki. Jeśli chcielibyśmy osiągnąć owych 30$, musielibyśmy zamówić wiele sztuk tego produktu, zwykły klient owszem nie potrzebuje dużą ilość np. etui. W odwrotnym przypadku musimy zapłacić dostawę w wysokości 40 zł (w przybliżeniu), jest to stosunkowo duża suma, jeśli kupujemy tylko etui do komórki za parę złotych.

Zamawiamy towar z DX

Jeżeli nasz towar znajduje się w koszyku i my nie chcemy już niczego więcej kupować, możemy przejść do realizacji zamówienia i samotnego zamówienia przesyłki. Jeśli nie dokonaliśmy rejestracji w sposób opisany na początku niniejszego artykułu, możemy przystąpić do kasy jako gość bez rejestracji.

dx_pokladna

W celu złożenia zamówienia musisz wypełnić formularz zamówienia, który zobaczysz tutaj. Chodzi o podstawowe dane osobowe takie jak imię i nazwisko, adres, państwo i numer telefonu.

Do wyboru mamy trzy możliwości zapłaty:

  • Płatność kartą kredytową
  • WebMoney
  • PayPal

 

Facebookmail