Jak płacić na AliExpress – metody płatności

Jak płacić na AliExpress – metody płatności

Jest więcej sposobów, jak płacić na AliExpress, sklep ten oferuje bowiem dużo metod płatności. Omówimy wszystkie i wybierzemy te najlepsze i najkorzystniejsze dla klientów pochodzących z Polski.

Kupuj tanio na AliExpress

Jak zapłacić za towar na AliExpress.com

Zapłata na AliExpress nie jest skomplikowana. Jeśli wybrałeś towar i wahasz się, jakim sposobem dokonać zapłaty, pomożemy Ci rozwiązać ten problem. Tym, którzy nie chcą czytać całego artykułu, powiem od razu, że najlepszą metodą jest karta kredytowa.

AliExpress szczegółowa recenzja

Jak się zarejestrować na AliExpress

Po przejściu na stronę z płatnością zobaczysz wszystkie możliwości, jak zapłacić za towar. Po kliknięciu w More Payment Methods pokażą Ci się dostępne sposoby płatności dla danego państwa.

aliexpress platbajak platit na aliexpress

Polecam wybrać Polskę. Teraz widzisz, że możesz płacić kartą kredytową przez WebMoneyWESTERN UNION lub zwykłym przelewem bankowym.

Metody płatności na AliExpress.com

1. WebMoney

Krótko mówiąc, WebMoney jest jednym z wielu portfeli internetowych. Najbardziej popularny jest przede wszystkim w Rosji, skąd też się wywodzi.

System WebMoney nie jest zupełnie prosty, trzeba pobrać program do komputera, gdzie można tworzyć poszczególne portfele dla każdej waluty osobno.

Tę metodę płatności nie polecam ludziom, którzy nie są w zakupach przez internet zbiegli lub nie posiadają konto u WebMoney.

2. WESTERN UNION 

Western Union to następna metoda płatności, ale raczej też ją nie polecam. Powodem nie jest to, że by ta firma lub usługa była niewiarygodna, wręcz przeciwnie. Nie polecam dlatego, że ma duże opłaty za przelew. Inną wadą jest fakt, że przesłane pieniądze praktycznie nie zyskasz z powrotem, ponieważ przesyłasz je bezpośrednio sprzedawcy, w odróżnieniu od płatności za pomocą karty kredytowej (pieniądze najpierw otrzyma AliExpress).

3. Przelew bankowy

Na AliExpress można płacić za pośrednictwem przelewu bankowego. Tę metodę też nie polecam, ponieważ opłaty za płatność zagraniczną są bardzo duże. I znów nie masz pewności, że pieniądze zostaną Ci zwrócone tak jak w przypadku płatności za pomocą karty kredytowej.

4. Karta kredytowa

Wreszcie omówimy czwarty i ostatni sposób, który równocześnie jest najlepszy i najszybszy. Większość kupujących płaci właśnie za pomocą karty kredytowej. Rozumiem, że komuś może nie być przyjemne wprowadzać dane z karty, ale nie chodzi o nic niebezpiecznego.

Nie musisz w ogóle się martwić. Pieniądze najpierw otrzyma AliExpress, który wyśle je przedsiębiorcy dopiero wtedy, kiedy ty otrzymasz przesyłkę. AliExpress wykorzystuje bezpieczne szyfrowanie transmisji danych. Jeśli chcesz płacić kartą, to musisz mieć włączone dokonywania płatności internetowych. Przed zakupem upewnij się w banku, że możesz wysyłać płatności. Kto nadal ma obawy dotyczące nadużycia karty, może ustalić limit dla płatności internetowych. Ta oferta praktycznie we wszystkich bankach jest bez opłat.

Płatność za pomocą karty nic nie kosztuje.

AliExpress i PayPal – dlaczego nie jest w ofercie?

Na pewno wielu z Was zastanawia się nad pytaniem, dlaczego nigdzie nie widzimy możliwości płacenia za pomocą PayPal. Odpowiedź jest prosta. AliExpress nie wspiera już tę możliwość. To ale nie zmienia faktu, że zakup na Aliexpress.com jest bezpieczny. Chodziło raczej o życzliwe gesto wobec klienta, ponieważ kiedykolwiek zamawiasz towar za pośrednictwem PayPal i nie masz podstawową walutę w USD, to zawsze otrzymujesz niekorzystny kurs. Płatność za pomocą karty kredytowej jest w takim przypadku korzystniejsza.

Jak zapłacić na AliExpress kartą kredytową

Jeśli zdecydowałeś się już, w jaki sposób zapłacisz towar, to możemy dokonać płatności. Zakładam, że wybrałeś kartę kredytową. Postępowanie jest bardzo proste. Opiszesz wszystkie dane z karty kredytowej, które są potrzebne.

Card number to numer karty, który znajduje się na przedniej części karty, pod nim jest podana również informacja dotycząca terminu spłaty i imię właściciela. Security code można znaleźć na tylnej stronie obok podpisu.

aliexpress platba

Po wysłaniu płatności pojawi się strona o pomyślnej realizacji, podobną wiadomość otrzymasz również do skrzynki e-mail.

jak platit na aliexpress

To wszystko – właśnie pomyślnie dokonałeś płatności za zamówiony towar na AliExpress.

Wszystkie artykuły na temat AliExpress

Facebookmail